Etkinlikler

Etkinlik Haberleri

Nilüfer Kent Tiyatrosu

Nilüfer Tiyatro ekibi pandemi sürecinde hemen hemen tüm oyunlarını online erişime açtı. Ayrıca çocuklar için de oldukça büyük bir arşiv barındıran web sitesinden tüm oyunlar izlenebiliyor. İZLE butonundan bu oyunlara ulaşabilirsiniz.

Bursa Şehir Tiyatrosu

Bursa Şehir Tiyatrosu bu dönemde canlı olarak online oyunlar oynadı. Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, korona virüsü nedeniyle evlerinden çıkamayan çocuklar için ‘Ben Sinbad’ adlı oyunu, boş salona oynayıp, online olarak internet üzerinden yayınladı. Normalde oyunlarını 550 kişilik Tayyare Kültür Merkezi’nde oynayan Şehir Tiyatrosu’nun bu oyununu aynı anda 4907 kullanıcı takip ederken, çocukların evlerinde yalnız olmadığı düşünüldüğünde 10 binin üzerinde bir izleyici rekoru da kırılmış oldu.

Devlet Tiyatroları

Devlet Tiyatroarının bağlı olduğu Kültür ve Turizm Bakanlığı #evdekal döneminde tiyatroseverler için birçok farklı devlet tiyatrosunun oyun ve oyunlarını youtube kanalından yayınlamayı uygun gördü. Neler var diye merak edenler linke tıklayarak youtube kanalına ulaşabilir.

Yorumlar kapatıldı.